top of page
elektrik-piyasa-operasyonu-uygulamalari.

İnsanlar ve makineler bir uyum içinde
operasyonları yönetmeye başlıyorlar...

EnergyPool.live
energypool.live
24/7 Enerji Ticareti ve Piyasa Operasyonları

İnsan gücü ile makine gücünü birleştiren energypool.live, enerji piyasa operasyonlarının en doğru işlemler ile hızlı bir şekilde yönetilmesini sağlıyor. 24/7 canlı operatör desteği ile elektrik üreticilerini ve tüketicilerini deneyimli bir ekip maliyetinden kurtarıyor.   

energypool.live; Gün Öncesi Piyasası (GÖP), Gün İçi Piyasası (GİP), Kesinleşmiş Günlük Üretim Programı (KGÜP) gibi elektrik piyasa işlemleri ve dengesizlik operasyonları için gereken hacimlere ulaşmanızı sağlıyor. Zorunlu operasyonel işlemlerin yanı sıra sizi beklenmedik arıza durumlarında oluşabilecek dengesizlik maliyetinden koruyor. Ayrıca Yük Alma/Yük Atma ihtiyaçlarınıza piyasada hacim bulma yetisi ve fiyat optimizasyonu sunarak ekstra maliyet avantajı elde etmenize yardımcı oluyor.

energypool.live kullanıcılarına tek bir arayüzden, hızlı bir şekilde işlem yapma kolaylığı sunuyor. EPİAŞ sistemlerine giriş yapmadan, tek bir arayüz üzerinden İkili Anlaşma Yönetimi ve Gün Öncesi Piyasası işlemlerine ulaşmanızı sağlayarak süreci hızlandırıyor. Aynı zamanda TEİAŞ Piyasa Yönetim Sistemi (TPYS) ile entegre olarak çalışan energypool.live, TPYS Yük Al/Yük At süreçlerinin, Emre Amade Kapasite (EAK) ve Kesinleşmiş Günlük Üretim Programı (KGÜP) girişlerinin tek bir sayfadan yapılmasını sağlayarak operasyonel yükten kurtarıyor.

energypool.live, kullanıcılarına hata ve ihmalden arındırılmış elektrik piyasa işlemleri deneyimi sunmak için tasarlandı. Örneğin, sahip olduğu Otomatik Kesinleşmiş Günlük Üretim Programı (KGÜP) modülü ile işlemleri gerçekleştirebilir, gerisini Oto KGÜP'e bırakabilirsiniz. Hata, unutma/gözden kaçma gibi sorunlardan arındırılmış piyasa işlemleri ile KGÜP ‘ten sapmaya ilişkin KÜPST cezasını engelleyebilir, kazancınızı artırabilirsiniz. 

 • Deneyimli İnsan ve Otomasyonun Mükemmel Uyumu
   

 • 7/24 Canlı Müşteri Desteği
   

 • Hatasız/Kontrollü İşlemler ile Yapay Zekaya Kıyasla Ekstra Maliyet Avantajı
   

 • Personel ve İşgücünden Tasarruf
   

 • Kesintisiz Piyasa Takibi

enerji-ticareti.jpg
EPIQ.live
Veri Analiz ve Raporlama

Anlık enerji veri takibi ve analizi, akıllı enerji yönetiminin en önemli unsurlarından biri. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak tasarladığımız Epiq.Live; enerji üreten/tüketen birimleri anlık olarak izleyebilmenizi, enerjinizi en iyi şekilde yönetebilmenizi ve Türkiye Elektrik Piyasası ile ilgili tüm bilgilere tek bir platformdan ulaşabilmenizi sağlıyor.

 

Her an kullanıma hazır, gelişmiş izleme ve analiz araçlarına sahip Epiq.Live, 24/7 canlı ve interaktif bir raporlama deneyimi sunuyor. Tamamıyla kullanıcıya özel bir şekilde düzenleniyor ve özenle seçilmiş en modern, en anlaşılır grafiklerle sizin için iş analizi yapıyor.

 • 24/7 Canlı Veri İzleme
   

 • Kullanıcıya Özel Tasarlanan Karşılaştırmalı Analizler ve Grafikler
   

 • Gelecek Fatura Tahmini
   

 • Tüm Akıllı Cihazlardan Görüntülenebilir Özellik
   

 • Verilerinizi Saklayacak Güvenli Platform

enerji-raporlari.jpg
EPIQ.live
elektrik-piyasalari-teknoloji.jpg
Türkiye Operasyon Merkezimiz 2017'den beri 
24x7x365 kesintisiz iş başında...
Everest DERMS
Everest DERMS
Talep Tarafı Katılımı Yönetim Sistemi

Energy Pool'un tüm dünyada 2012 yılından bu yana gerçekleştirdiği Talep Tarafı Operatörlüğü tecrübesinin bir ürünü olan Everest DERMS, Talep Tarafı Katılımı'nın avantajlarını sizler ile buluşturuyor. 3 GW'tan fazla bir kapasitenin yönetilmesine imkan sağlayan ve kullanıcılarına 70.000.000 €'dan fazla kazandıran Everest DERMS yazılımımız enerji sektöründe sahip olduğu eşsiz özellikleri ile öne çıkıyor.

Talep Katılımı Yönetiminde en önemli unsur olan operasyonel yönetim, ciddi bir zamanlama ve optimizasyon yeteneğine ihtiyaç duyuyor. Müşterilerimizin sektörlerine göre değişim gösteren özel ihtiyaçları ön plana alarak tasarladığımız Everest DERMS, "Hızlı Yanıt" kabiliyeti ile yaşanan değişimlere anında uyum sağlıyor.

Enerji yönetimi planlamaları ile varlıklarınızı kontrol ederek şebeke frekans kontrol hizmeti sağlanması için dengeleme rezervlerine katılımınıza olanak sunuyor, esnek yüklerinizin en verimli şekilde yönetilmesine yardımcı oluyor. Everest DERMS, elektrik arz/talep dengesizliğinin en iyi şekilde yönetilmesini sağlayarak elektrik kesintilerini tarihe karıştırıyor.

 • ​Gerçek Zamanlı İzleme, Kontrol ve Talep Tarafı Yönetimi
   

 • Endüstriyel Süreç Modellemesi
   

 • Esnek Yük Değerlendirmeleri ile Ekstra Kazanç
   

 • Açık Teknoloji
   

 • OpenADR 2.0 Sertifikasıyla Yüksek Güvenlik

talep-katilimi-operasyonu.jpg
Anlık Enerji İzleme Donanımı
Flex Box
Anlık Enerji İzleme Bağlantısı

Tesislerin ve makinelerin üretimlerini ya da tüketimlerini anlık olarak izlemek her zaman kolay olmuyor. Pahalı cihazlar bir yana, bu cihazları tesise üretimi aksatmadan entegre etmek tam bir karmaşa haline gelebiliyor.

Flex Box, akıllı olsun ya da olmasın her cihazı anlık olarak okuyabiliyor ve uzaktan anlık izleyebiliyor. Üstelik bu eylemi üretimde/tüketimde hiçbir kayıp yaşanmadan gerçekleştiriyor. Yeni bir sistem kurma zorunluluğunu ortadan kaldırarak halihazırda var olan sisteminizle mükemmel uyum gösteriyor. Uçtan uca şifreli olarak buluta iletilen veriler web servisi üzerinden her an ulaşılabiliyor.

 • Kesintisiz İşlem ve Ulaşım Özgürlüğü
   

 • Sistem Uyumluluğu
   

 • Uçtan Uca Güvenlik ile Veri Saklama
   

 • Tesise Özel Endüstriyel Uygulamalar İçin Açık Teknoloji Desteği
   

 • Talep Tarafı Katılımına Özel Uzaktan Yük Kontrolü 

enerji-izleme-kutusu-flexbox.jpg
bottom of page